Megtartotta alakuló ülését a paksi képviselő-testület.
A napirend elfogadását követően Bedecs Ferenc, a Helyi Választási Bizottság elnöke ismertette az október 13-i választás eredményét, majd letették hivatali esküjüket elsőként a képviselők, Pálmai Klára, Ulbert Sándor, Horváth Zoltán, Mezősi Árpád, Kudorné Szanyi Katalin, Barnabás István és Spiesz József, majd Szabó Péter, Paks polgármestere, aki ezt követő beszédében megköszönte a paksiaknak a szavazáson való részvételt, a jelölteknek a vállalást, hogy a közösség érdekében megmérették magukat, és azok munkáját is méltatta, akik részt vettek a választás zökkenőmentes lebonyolításában.
– Örülök, hogy összeállt a testület és együtt tudjuk a munkánkat végezni. Paks az együttműködés városa, azért fogunk dolgozni, hogy jó legyen itt élni. Sikerült a Paksi Deák Ferenc Egyesülettel (PDF) olyan kompromisszumos megoldást találni, ami a város érdekét szolgálja, és a jövőben együtt tudunk majd tenni azért, hogy Paks fejlődjön – emelte ki a polgármester. Arról is beszélt, hogy a következő évtized az atomerőmű beruházásról fog szólni, azon leszünk, hogy ebből a paksiak is profitáljanak, élvezhessék előnyeit.
Az önkormányzat szervezeti és működési szabályzatának módosítása is napirenden szerepelt. A rendelet felülvizsgálatára az önkormányzati választást követő szervezeti változások megalapozása miatt volt szükség. Az előterjesztést Barnabás István képviselő módosító indítványaival fogadták el, miszerint az írásos előterjesztéseket pdf formátumban, kereshető módon kell előzetesen megküldeni a képviselőknek, illetve valamennyi bizottsági ülés időpontjáról előzetesen írásbeli értesítést kell kapniuk.
Két alpolgármestert választott a testület. Szabó Péter polgármester társadalmi megbízatású alpolgármesternek Leber Ferencet, főállású alpolgármesternek pedig Szántó Zoltánt kérte fel, a testület tagjai titkos szavazással döntöttek előterjesztéséről. Leber Ferencet hét igen, három tartózkodás és kettő nem, Szántó Zoltánt hét igen, két tartózkodás és három nem szavazattal választották alpolgármesterré.
A testület döntött a polgármester, az alpolgármesterek, a képviselők és a bizottsági tagok illetményeiről is. Utóbbiak közül a testületi szakbizottságok nem képviselő, külső tagjai is letették a hivatali esküt a tanácskozáson. A bizottságok összetételét a polgármester ismertette, majd tizenegy igen és egy tartózkodás mellett a testület elfogadta a javaslatokat. (A grémiumok összetétele lentebb olvasható.)
Leber Ferenc alpolgármester az ülés után azt nyilatkozta, nagyon fontosnak tartja, hogy a képviselők harmonikusan tudjanak egymás mellett dolgozni, ne gátolják egymás munkáját. Kiemelte, különösen fontos, hogy ne akadályozzák az önkormányzati vállalatok, illetve a különböző területeken munkát végző társaságok munkáját, mert akkor nem fognak könnyen előre jutni.
– Olyan feladatok, kihívások állnak a város előtt, amik megköveteli tőlünk, hogy együttműködjünk mindenkivel, akik tenni szeretnének a városért, és akik ezeket a feladatokat meg szeretnék oldani – mondta szintén az ülést követően Szántó Zoltán alpolgármester.
– A város előtt álló feladatok miatt a képviselő-testületnek nagyon jól, egymás véleményét meghallgatva, kompromisszumokra törekedve kell együttműködnie – mondta el az ülés után Szabó Péter polgármester. Arról is beszélt, hogy a bizottsági struktúrán nem változtattak, viszont három bizottságban két-két fővel többen dolgoznak, mint az előző ciklusban, amit a rájuk váró munka indokol. Hozzátette, a bizottságokban helyet foglalók tapasztalataikkal, szakértelmükkel hatékonyan tudják segíteni a polgármester és a testület munkáját csakúgy, mint az alpolgármesterek.
Előreláthatóan év végén adják át az év egyik legizgalmasabb hazai útépítési projektjét, az M85-ös gyorsforgalmi út zárószakaszán épülő Bécsi-dombi alagutat. Az alagút építése során a szakemberek a Mapei vízszigetelési és fényvisszaverő bevonati rendszerét használták.