Több szigorítás is van, például hogy kötelező az épületen belül lakásonként egy-egy garázst építeni.
A módosított helyi építési szabályzat szerint belvárosi, zöldövezeti városrészbe legfeljebb négy egység építhető egy telekre. Három egységtől feltétel, hogy meglegyen az egységenkénti 250 négyzetméternyi terület és, hogy megfeleljen a telekszélességre és a parkoló kialakításra vonatkozó együttes előírásoknak. Legalább a telek húsz százalékának zöldfelületnek kell maradnia, amibe például a 40 cm-nél keskenyebb sávok nem számíthatók bele.
Társasház építésekor az autók számára kialakított behajtók és az ablak között legalább nyolc méternek kell lennie, így a maximális négy lakóegység csak több mint húsz méter széles telekre építhető. Újabb szigorítás, hogy kötelező az épületen belül lakásonként egy-egy garázst építeni, például mélygarázsban. A parkolóhelyek számának meghatározásában ugyanakkor nincs változás. Két egység továbbra is építhető a belvárosi telkekre, ha megfelel az előírt szabályoknak, három egység felett viszont kötelező az egységenkénti minimum 250 négyzetméternyi terület megléte. A módosított szabályzat a külső övezetekre is a zöldfelület nagyságát és a garázsok számát megszabva határozza meg a beépítési lehetőségeket.
Az önkormányzat a lakossági észrevételeket, a szakmai fórumokon elhangzott véleményeket figyelembe véve, az állami főépítész jóváhagyásával alakította ki az új építési szabályzatot, ami felkerül a város honlapjára, és az elfogadástól számított 30 napon belül lép hatályba.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.