Hetvenhárom évvel ezelőtt több száz német nemzetiségű családot hurcoltak el Dunakömlődről és Paksról, hogy Németországba vigyék őket. Az ő tiszteletükre tartott megemlékezést a Német Nemzetiségi Önkormányzat a dunakömlődi kitelepítési emlékműnél.
A Roger Schilling zenekar térzenéjével kezdődött a németek kitelepítésének 73. évfordulója alkalmából tartott megemlékezés a dunakömlődi emlékműnél, majd Féhr György, a német nemzetiségi önkormányzat elnöke mondott beszédet, melyben hangsúlyozta: több száz családot, Dunakömlőd lakosságának mintegy 98 százalékát elvitték a kitelepítés során. Koczka Tibor, a nemzetiségi önkormányzat oktatási és kulturális bizottságának elnöke a statisztikai hivatal legutóbbi népszámlálási adatai alapján elmondta, hogy jelenleg Pakson megközelítőleg 450-en vallják magukat német nemzetiségűnek, igyekeznek megőrizni hagyományaikat. Ezt szolgálja a tavaly Dunakömlődön alakult Ízőrző Porta, a Roger Schilling zenekar és a Paksi Német Nemzetiségi Hagyományőrző Egyesület tánccsoportja, a német nemzetiségi önkormányzat pedig programjai által igyekszik a sváb népszokásokból átadni a gyerekeknek. A megemlékezésen közreműködtek a Bezerédj általános iskola diákjai, német és magyar nyelven emlékeztek a kitelepítés borzalmaira. Ezt követően Paks Város Önkormányzata, a Paksi Német Nemzetiségi Önkormányzat, egyházak, civilszervezetek képviselői koszorúztak a három éve felállított emlékműnél, majd szentmise kezdődött a dunakömlődi Szent Imre templomban. A misét követően a faluházzal szemközt található hősi emlékműnél is koszorúztak.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.