Szekszárdi siker a női kosárlabda EK nyolcaddöntőben
illusztráció - pixabay

MTI

2021.03.17. 13:09

A Szekszárd 13 ponttal legyőzte a francia Hainaut Basket csapatát a női kosárlabda Európa Kupa keddi nyolcaddöntőjében.

Az NB I alapszakaszát harmadik helyen záró tolnaiak a törökországi Kayseriben kialakított buborékban léptek pályára a francia bajnokság utolsó előtti helyezettje ellen, amely hétpontos rohammal kezdte a találkozót.

A negyed végére közelebb zárkózott a szekszárdi együttes, amely a nagyszünetre már átvette a vezetést (28-26). Az utolsó hét percig szoros találkozó hajrájában nyújtott jó teljesítményével az Atomerőmű végül magabiztos különbséggel biztosította helyét a legjobb nyolc között.

A párharc egy mérkőzésen dőlt el, a győztes Szekszárd pedig a csütörtöki negyeddöntőben folytatja szereplését, ugyancsak Kayseriben.

Eredmény:

női EK, nyolcaddöntő:

Atomerőmű KSC Szekszárd-Hainaut Basket (francia) 66-53 (13-15, 15-11, 14-13, 24-14)

a Szekszárd legjobb dobói: DeWanna Bonner 26 pont, Erica McCall 13, Goree Cyesha 10