A KSC a hazaiak mellett egy ukrán és egy török csapattal küzd a nyolcaddöntőért.
A nyolcaddöntőbe jutásért küzd a Szekszárd női kosárlabda csapata keddtől az Európa Kupában.
A keddtől péntekig tartó tornákról az első két helyezett jut az EK legjobb 16 csapata közé, a nyolcaddöntőket és a negyeddöntőket is buborékokban rendezik meg március 16-18-án.
Az EK magyar érdekeltségű csoportjai:
A csoport (Győr): Atomerőmű KSC Szekszárd, UNI Győr MÉLY-ÚT, Kayseri (török), Prometej (ukrán)
B csoport (Ankara): Aluinvent DVTK Miskolc, Genclik (török), Ramla (izraeli)
C csoport (Antalya): VBW CEKK Cegléd, Hatay (török), Szpartak Moszkva (orosz), Adana (török)
A több mint fél évszázados gyalogos-kerékpáros híd helyére egy korszerű, 80 méteres acélhíd került az M7-es autópálya velencei pihenőjénél. A műtárgy nemcsak a Budapest–Balaton kerékpáros kapcsolat egyik kulcseleme, de mérnöki megoldásaival és kivitelezésével is kiemelkedik: közbenső pillér nélkül íveli át az autópályát, miközben már a jövőbeli pályabővítés igényeit is figyelembe vették a tervezés során.