2020.01.27, Hétfő

Helyi hírek

Helyi hírekdíjTolna megyeSzekszárdlegjobb sportolók

Díjazták a megye legjobb sportolóit

2016.03.07 - Kiss Mónika

Világ- és Európa bajnok sportolókat is köszöntöttek a „Tolna Megye Legjobb Sportolója 2015″ díjkiosztó ünnepségén, melyet a múlt héten tartottak a Szekszárdon, a Vármegyeháza dísztermében.

A Tolna Megyei Önkormányzat és a Tolna Megyei Sportszövetségek Szövetsége hagyományos díjátadó rendezvényén mintegy 50 sportoló kapott elismerést országos szintű, vagy nemzetközi versenyen elért kiváló eredményekért.

Fehérvári Tamás, a Tolna Megyei Közgyűlés elnöke köszöntő beszédében elmondta, a megyék megítélésének fontos eleme, hogy sportolóik milyen eredményeket értek el a versenyeken. A díjkiosztón összegyűlt rengeteg kiváló sportoló a bizonyíték arra, hogy Tolna megye kiemelkedő ezen a területen. A sport a család, a társadalom, ezáltal a megye építőköve, ezért a megyei önkormányzat nagyon fontosnak érzi a sportélet támogatását – hangsúlyozta Fehérvári Tamás. Hozzátette: a megyei közgyűlés az idén négymillió forintot szavazott meg erre a célra.

Fehérvári Tamás megköszönte a sportolók, edzők és szülők kiváló munkáját. A szépszámú eredmények láttán kiváltképp jó érzés Tolna megyeinek lenni – zárta beszédét.

A megyei önkormányzat és a sportszövetség díjátadója már hagyomány, de hagyományosan sikeres Tolna megyei sportolókról és sportágakról is beszélhetünk. Sok sportág tekintetében csak úgy lehet valaki Tolna megye legjobb sportolója, ha a világ élvonalát képviseli – mondta Kozmann György, az Emberi Erőforrások Minisztériuma sportért felelős helyettes államtitkára.

A helyettes államtitkár felidézte, hogy a 2010-ben elvégzett népegészségügyi vizsgálat lesújtó eredménnyel zárult. A kormány azért fordít kiemelt figyelmet sportterület támogatására, hogy ez megváltozzon. Ahhoz, hogy az épülő sportcsarnokok, uszodák és tornatermek megteljenek, olyan példaképeket kell a fiatalok elé állítani, mint a díjátadón elismert sportolók – fejezte be Kozmann György, aki gratulált a sportolók, szülők és edzők csapatmunkájához.

A díjazottak névsora és eredményeik:

CSELGÁNCS

Pupp Réka

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Hangyási László
– eredményei:  – UP Európa Bajnokság 1. hely (Ausztria) és 3. hely (Szlovákia)
– Európa Kupa 1. hely (Olaszország)

Bor Barna

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Hangyási László
– eredményei:  – Világbajnokság 7. hely (Kazahsztán)
– Masters 2. hely (Marokkó)
– Grand Slam 1. hely (Azerbajdzsán)

Csoknyai László

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Hangyási László
– eredményei:  – Grand Slam 3. hely (Egyesült Arab Emírségek)
– Grand Prix 3. hely (Üzbegisztán)

ÍJÁSZAT

Nagy Nikolett

– klubja: Tolnai Tájak Íjász Egyesület, edzője: Nagy Attila
– eredményei:  – UP Világbajnokság 1. hely (Gödöllő)
– UP Országos Bajnokság 1. hely

Kovács Gábor Zsigmond

– klubja: Tolnai Tájak Íjász Egyesület, edzője: Nagy Attila
– eredményei:  – Csapat Világbajnokság 1. hely (Gödöllő)
– Európa Bajnokság 2. hely (Horvátország)

Alexandra Manea

– klubja: Tolnai Tájak Íjász Egyesület, edzője: Nagy Attila
– eredményei:  – Világbajnokság 2. hely (Gödöllő)
– Európa Bajnokság 3. hely (Horvátország)
– Országos Bajnokság 2 x 1. hely

Berényi Balázs

– klubja: Tolnai Tájak Íjász Egyesület, edzője: Nagy Attila
– eredményei:  – Csapat Világbajnokság 4. hely (Gödöllő)

Huszár Zoltán

– klubja: Tolnai Tájak Íjász Egyesület, edzője: Nagy Attila
– eredményei:  – Csapat Világbajnokság 4. hely (Gödöllő)

Szaka Gyula

– klubja: Tolnai Tájak Íjász Egyesület, edzője: Nagy Attila
– eredményei:  – Csapat Világbajnokság 4. hely (Gödöllő)

Hipszki Edit

– klubja: Celőke Mezőföldi Íjász Egyesület, edzője: Makai János
– eredményei:  – Európa Bajnokság 1. hely (Horvátország)
– Országos Bajnokság 1. hely

Makai János

– klubja: Celőke Mezőföldi Íjász Egyesület, edzője: –
– eredményei:  – Európa Bajnokság 3. hely (Horvátország)

Makai Róbert

– klubja: Celőke Mezőföldi Íjász Egyesület, edzője: Makai János
– eredményei:  – Európa Bajnokság 3. hely (Horvátország)
– Országos Bajnokság 1. hely és 2 x 2. hely

Szendi Zoltán

– klubja: Celőke Mezőföldi Íjász Egyesület, edzője: Makai János
– eredményei:  – Európa Bajnokság 6. hely (Horvátország)

KAJAK-KENU

Kiszli Vanda

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Meczker András
– eredményei:  – UP Európa Bajnokság 1. hely (Szlovénia)
– UP Világbajnokság 1. hely (Győr)
– Világbajnokság 6. hely (Győr)

Fritz Anett

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Meczker András
– eredményei:  – UP Európa Bajnokság 3. hely (Szlovénia)
– UP Világbajnokság 1. hely (Győr)

Pupp Noémi

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Meczker András
– eredményei:  – UP Európa Bajnokság 2 x 1. hely (Románia)

Koleszár Zoltán

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Bedecs Ferenc
– eredményei:  – UP Világbajnokság 6. hely (Portugália)
– UP Világbajnokság 1. hely és 2. hely (Győr)

Somorácz Tamás

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Tokár Krisztián

– eredményei:  – Világbajnokság 3. hely (Olaszország)

Boros Adrián

– klubja: Tolna-Vízmű Kajak-Kenu Sportegyesület, edzője: Barina József
– eredményei:  – Európa Bajnokság 2. hely és 5. hely (Szlovénia)
– Világbajnokság 1. hely és 2. hely (Győr)

Korsós Zsófia

– klubja: Szekszárdi Kajak-Kenu Sportegyesület, edzői: Jámbor Attila és Jámborné Inger Nikoletta
– eredményei:  – UP Világbajnokság 2. hely (Győr)

Nagy Viktória

– klubja: Szekszárdi Kajak-Kenu Sportegyesület, edzői: Jámbor Attila és Jámborné Inger Nikoletta
– eredményei:  – UP Világbajnokság 2. hely (Győr)

KARATE

Kaszás Maja

– klubja: Bátaszék Sportegyesület, edzője: Nagy Ákos
– eredményei:  – Szlovák Open 3. hely
– Rumi Games 3. hely
– Tatami Kupa 1. hely

Mórocz Ákos

– klubja: Bátaszék Sportegyesület, edzője: Nagy Ákos
– eredményei:  – Szlovák Open 3. hely
– Budapest Open 2. hely

Babos Csaba

– klubja: Bátaszék Sportegyesület, edzője: Nagy Ákos
– eredményei:  – Veterán Európa Bajnokság 2 x 1. hely

ÖKÖLVÍVÁS

Bencze Eszter

– klubja: Unio Box Team, edzője: Gál Miklós
– eredményei:  – UP Európa Bajnokság 3. hely (Keszthely)
– UP Országos Bajnokság 1. hely

RÁDIÓAMATŐR

Lakatos László

– klubja: Szekszárdi Rádió Klub, edzője: –
– eredményei:  – Világbajnokság 4. hely és 8. hely (Macedónia)

 

TOLNA MEGYE SPORTÁGANKÉNTI LEGJOBBJAI 2015. ÉVBEN.

AMERIKAI FUTBALL

Gyarmati Máté

– klubja: Szekszárdi Rosszcsontok Amerikai Futball Egyesület
– edzője: Sződy Ferenc [oklevelet átveszi: Szabó Ferenc, elnök]
– eredményei:  – Magyar Divízió II. Bajnokság 2. hely

ASZTALITENISZ

Madarász Dóra Csilla

– klubja: Szekszárd Asztalitenisz Club, edzője: Türei Ferenc
– eredményei:  – Országos Bajnokság 3 x 1. hely

Szőts Patrik

– klubja: Bonyhád Vasas Asztalitenisz Club, edzője: Teleki Zsolt
– eredményei:  – Megyebajnokság 2 x 1. hely és 2. hely

ATLÉTIKA

Tóth Lili Anna

– klubja: Dombóvári Vasutas Sportegyesület, edzője: Fazekas Gáspár
– eredményei:  – Fedett Pályás Országos Bajnokság 2. hely
– UP Országos Bajnokság 5 x 1. hely
– UP Világbajnokság 11. hely
– 3000 m akadályfutásban junior magyar csúcs

Erdélyi Zoltán

– klubja: Szekszárdi Sportközpont, edzője: Scherer Tamás
– eredményei:  – UP Országos Bajnokság 2. hely (tízpróba), 2 x 4. hely (távolugrás, hármas ugrás)

KÉZILABDA

Szabó Dominika

– klubja: Tamási Kézilabda Club, edzője: Varga László
– eredményei:  – NB II. 5. hely és góllövő lista 1. hely
– UP NB II. 1. hely és góllövő lista 2. hely
– Megyebajnokság 1. hely és góllövő lista 1. hely

Szabó Tibor

– klubja: Hőgyész Sport Club, edzője: Barabás Lajos
– eredményei:  – NB II. 5. hely

KOSÁRLABDA

Theodoreán Alexandra

– klubja: Kosárlabda Sport Club Szekszárd, edzője: Magyar Gergely
– eredményei:  – 2014/2015. évi NB I. 8. hely

Tóth Ádám

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Schmidt Béla
– eredményei:  – 2014/2015. évi NB I. 3. hely

LABDARÚGÁS

Varga Adél

– klubja: Tolna-Mözsi Futsal Sportegyesület, edzője: Frank Tamás
– eredményei:  – 2014/2015. évi NB I. 7. hely
– válogatott szereplés 6 alkalommal

Bartha László

– klubja: Paks Futball Club, edzője: Csertői Aurél
– eredményei:  – 2014/2015. évi NB I. 5. hely

LOVASSPORT

Balogh Mariann

– klubja: Kabakán Lovarda, edzője: Kapoli István
– eredményei:  – Megyebajnokság 1. hely (díjugratás)

Kákonyi Norbert

– klubja: Faddi Sportegyesület, edzője: Kákonyi István
– eredményei:  – Országos Bajnokság 3. hely (fogathajtás)
– Világbajnokság 31. hely (fogathajtás)

RÁDIÓAMATŐR

Antal Bíborka

– klubja: Szekszárdi Rádió Klub, edzője: Tóth Csaba
– eredményei:  – Országos Bajnokság 3 x 1. hely

SÚLYEMELÉS

Horváth Attila Fülöp

– klubja: Tamási Koppány Sportegyesület, edzője: Mizov Márton
– eredményei:  – UP Országos Bajnokság 1. hely és 3. hely
– Iskolás Országos Bajnokság 1. hely
– Suzuki Kupa 1. hely
– Ireg Kupa 1. hely
– Tam-Bau Kupa 1. hely

TÁJFUTÁS

Makovinyi Dorottya

– klubja: Paksi Sportegyesület, edzője: Kiss Gábor
– eredményei:  – Országos Bajnokság 4 x 7. hely, 8. hely, 9. hely és 11. hely
– Postás Kupa 4. hely

Péri Gergő Gábor

– klubja: Fehérlófia Sportegyesület, edzője: Bernáth Zsolt
– eredményei:  – Országos Bajnokság 6. hely
– Hungária Kupa 7. hely
– Honvéd Kupa 2. hely
– Transylvania Open 4. hely

TEKE

Sztanóné Körösztös Lívia

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Fenes László
– eredményei:  – Iparági Verseny 3. hely és 2 x 6. hely
– Négy Évszak Versenysorozat 2 x 2. hely és 3. hely

Erős Ferenc

– klubja: Szekszárdi Vízitársulat Sportegyesület, edzője: Németh Sándor
– eredményei:  – Megyebajnokság 1. hely
– Területi Bajnokság 1. hely

TENISZ

Lisztmajer Tamás

– klubja: Paksi Sportegyesület, edzője: –
– eredményei:  – 2015. január havi egyéni ranglista helyezés: 209.
– Országos Csapatbajnokság III. osztály 5. hely
– Rendőr Európa Bajnokság résztvevő

TERMÉSZETJÁRÁS

Jakab Éva

– klubja: Demeter Egyesület, edzője: –
– eredményei:  – Országos Bajnokság 7. hely
– Országos Csapatbajnokság 5. hely

– Mátra Kupa 1. hely

Mihályi Zsolt

– klubja: Demeter Egyesület, edzője: –
– eredményei:  – Országos Bajnokság 1. hely
– Országos Csapatbajnokság 5. hely

TRIATLON

Dr. Schranz Róbert

– klubja: Dynamic Triatlon Club, edzője: –
– eredményei:  – Országos Bajnokság 2 x 1. hely (duatlon)
– Országos Bajnokság 1. hely, 2. hely és 7. hely (triatlon)
– Ranglista Verseny 1. hely (triatlon)

ÚSZÁS

Fehérvári Réka

– klubja: Dombóvári Sportiskola Egyesület, edzője: Virovecz Richárd,
– eredményei:  – Országos Vidék Bajnokság 3. hely
– UP Országos Bajnokság 12. hely

Király Dániel

– klubja: Dombóvári Sportiskola Egyesület, edzője: Virovecz Richárd
– eredményei:  – UP Országos Bajnokság 2 x 1. hely, 2 x 2. hely és 3 x 3. hely

VÍVÁS

Ruppert Gábor

– klubja: Szekszárdi Kórház Sportkör, edzője: Garay Előd
– eredményei:  – Pünkösdi Kupa 1. hely
– Megyebajnokság 1. hely
– Mikulás Kupa 1. hely

Forrás: kadarka.net

Fotó: kadarka.net, Ótos Réka

Galéria

Helyi hírekdíjTolna megyeSzekszárdlegjobb sportolók