2024.02.24, Szombat
Rendszeres az óvodások úszásoktatása Pakson
Fotó: TelePaks

Rendszeres az óvodások úszásoktatása Pakson

telepaks.net

2020.01.24. 17:55

Pakson az óvodai úszásfoglalkozások minden évben fél évig zajlanak óvodánként, amelyre a nagycsoportos korú gyermekeket viszik az óvónők a Tanuszodába.

Hirdetés

Mivel ez óvodánként nagy létszámot jelent, és eltérő a gyermekek tudásszintje, ezért három csoportban foglalkoznak a gyermekekkel, amihez elválasztanak sávokat a tanmedencében. Két óvónő visz egy-egy csoportot, egyet pedig Szél-Sipos Andrea úszásoktató. A Kiskacsák csoportjába azok a gyermekek tartoznak, akik még ismerkednek a vízzel, a vízalámerüléssel, de a fél év végére már nekik is sikerülni szokott a lemerülés. A Ficánka csoportosok azok, akik már tudnak merülni, ők főként siklani tanulnak a vízen háton és hason. A Delfinek csoportban már megkezdődik a gyermekek úszásoktatása, tanulják a gyorsúszás lábtempóját, kartempóját. Lényeges, hogy mindhárom csoportban játékosan oktatják a gyermekeket a negyven perces foglalkozásokon, amelyek végén a gyermekek játszhatnak még a pancsoló medencében egy keveset. A legutóbbi félévben 149 önkormányzati fenntartású óvodába járó gyermek vehetett részt a 2019. szeptember közepe óta zajló oktatási folyamatban és kicsivel kevesebb létszámban, de a következő félévben is érkeznek a csoportok. A napokban tartották az óvodások záró foglalkozásait az uszodában, ahol most először Szél-Sipos Andrea úszásoktató ötletének Szabó Péter polgármester támogatásának köszönhetően érmeket kaptak a gyermekek kitartó munkájukért.

AktuálisPaksúszásoktatásTolna megye