Aktuális
2016.07.19
Helyi hírek
2020.08.26
2016.02.22
Élőhelyük elvesztése miatt sok évvel ezelőtt eltűntek a csúcsragadozók Magyarországról, ám az utóbbi években egyre több bizonyíték lát napvilágot, hogy újra köztünk élnek.
A feljegyzések kezdete, 1940 óta a második legmelegebb májust élte át a világ, mivel az éghajlatváltozás és a kialakulóban lévő El Nino időjárási jelenség együttesen hozzájárult a szárazföldi és tengeri átlaghőmérséklet emelkedéséhez - közölte az Európai Unió Copernicus éghajlatmegfigyelő szolgálata (C3S).