A napokban újabb köztéri alkotással gazdagodott Dombóvár, melyre Szabó Loránd polgármester talált rá Palatincán tett látogatása során.

A szobrot Nagy Miklós palatincai fafaragó készítette, aki megálmodott műveit elsősorban gyökerekből készíti. A Dombóvárra érkezett alkotás elfoglalta méltó helyét a Konda-völgyben, ahol jóságos szellemként szeretettel várja a sétára és túrára vállalkozó látogatóit.

Kivitelezőt keres Gyula városa az 1802-ben épült Kishíd szerkezeti, szigetelési, burkolati, valamint kő- és fémrestaurátori munkáinak elvégzésére.