Nagy csatában kapott ki a KSC Szekszárd a spanyol Estudiantestől
Fotó: TARR KSC Szekszárd / Facebook

MTI

2023.11.26. 09:00

A Szekszárd hazai pályán nagy csatában kikapott a spanyol Estudiantestől szerdán a női kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában.

Eredmény, 5. forduló, K csoport:
TARR KSC Szekszárd-Estudiantes (spanyol) 54-56 (15-12, 12-18, 18-11, 9-15)
a magyar csapat legjobb dobói: Monroe 14, Krnjics 11, Horváth 9

A 2/2-es győzelmi mérleggel álló tolnaiakra nehéz feladat várt az ötödik fordulóban, mivel a veretlenül éllovas Estudiantest látták vendégül, amelytől októberben 83-69-re kikaptak Madridban.

Djokics Zseljko vezetőedző a héten változtatásra kényszerült centerposzton, a sérült horvát Ana Vojtuleket az amerikai Kathryn Westbeld váltotta. Szerdán a Jacinta Monroe vezette hazaiak kezdtek jobban, de a második negyed az ellenfélé lett, a nagyszünetben így 27-30 állt az eredményjelzőn.

Fordulás után fej fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó perc 54-52-ről indult. A hajrában egyenlített az ellenfél, majd Laura Mendez 5.6 másodperccel a dudaszó előtt bedobott két büntetőt, így végül a spanyolok ünnepelhettek.

A Szekszárd egy hét múlva az olasz Sassarit fogadja.

A küzdelmek 12 négyes csoportban zajlanak, amelyekből az első kettő, valamint a nyolc legjobb harmadik jut a rájátszás első körébe.