A dámok összecsapása legtöbbször nem a tehenekért, hanem a legjobb barcogóhelyért folyik.
Barcogó dámszarvas bikáról tett közzé fotót az MTI. A bikát a Tolna megyei Kisszékely környékén a Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt. területén fényképezték le.
A dámszarvasok párzási időszaka több mindenben eltér a gímszarvasokétól. A dámbikák között a barcogáskor szintén folynak harcok, ám ezek nem olyan hevesek, mint a gímbikáknál. A dámok összecsapása legtöbbször nem a tehenekért, hanem a legjobb barcogóhelyért folyik.
Bár sokat tettek érte, a hazai épületgépészet még ma sem kapja meg az iparágban mérhető súlyához méltó elismertséget és képviseletet; azonban most új lendületet kaphat az ÉVOSZ-ban létrejött tagozat által. Prof. Dr. Barótfi Istvánnal, az ÉVOSZ Épületgépész Tagozatának ügyvezetőjével beszélgettünk.