Az ország megtartásának és építésének fontosságáról beszélt a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára szombaton Nagymányokon rendezett Szent István-napi egyházi ünnepségen.
Potápi Árpád János a római katolikus Szent Mihály-templomban tartott mise keretében azt mondta: "Nekünk a legfontosabb az, hogy ezt a országot meg tudjuk tartani, építeni, és gyermekeinknek, unokáinknak továbbadjuk".
Augusztus 20-án emlékezünk az első szent uralkodónkra, és azokra az emberekre, akiknek köszönhetjük hitünket, az országot, amelyet megszereztek, megtartottak és számunkra átadtak - jelentette ki.
Az államtitkár Szent István tevékenységét felidézve azt mondta: az uralkodó megteremtette az ország egységét, megőrizte azt, területét minden irányban megnagyobbította.
Azt mondta, augusztus 20. azon közös ünnepek egyike, amelyek - a közös történelem, kultúra és nyelv mellett - magyarrá tesznek. Emlékeztetett arra, hogy Szent István napja évszázadokon keresztül az egyetlen nemzeti ünnepe volt a magyarságnak.
Előbb az egyház emlékezett meg Szent Istvánról, majd 1771-től Mária Terézia rendelete nyomán világi ünnepként is számon tartják augusztus 20-át, amely egyben az új kenyér ünnepe is.
Az államtitkár, aki az ünnepség végén Karl Bélával, Nagymányok független polgármesterével közösen szegte meg az új kenyeret, arra kérte a misén résztvevő mintegy százötven hívőt, hogy békében, boldogságban töltsék az ünnepet, jövő vasárnap pedig emlékezzenek meg Márton Áron gyulafehérvári püspök születésének 120. évfordulójáról.
Kibontott patakkal, vízi attrakciókkal és klímasemlegességre való törekvéssel alakíthatják át Miskolc Szent István terét – indulhat a tervezés.