2024.04.25, Csütörtök
Történelmi sportsiker született Szekszárdon
Fotó: kscszekszard.hu

2022.11.03. 11:39

Az Euroliga legutóbbi ezüstérmesét győzte le a teljesen esélytelen kosárlabdacsapat.

A Szekszárd hazai pályán kétszeri hosszabbítás után legyőzte a legutóbb ezüstérmes török Fenerbahcét szerdán a női kosárlabda Euroliga második fordulójában, ezzel megszerezte fennállása első sikerét az elitsorozatban.

Eredmény:
2. forduló, A csoport:
Atomerőmű KSC Szekszárd-Fenerbahce (török) 103-101 (21-24, 24-23, 23-17, 19-23, 5-5, 11-9) - kétszeri hosszabbítás után
A magyar csapat legjobb dobói: Goree 30, Vivians 25, Wallace 16, Studer 16, Hebard 11

A bajnoki ezüstérmes Szekszárd - amely tavaly nyeretlenül mutatkozott be az Euroligában - a múlt heti nyitókörben 82-71-re kikapott a legutóbb negyedik cseh USK Praha vendégeként. Előzetesen úgy tűnt, hogy Djokics Zseljko tanítványai - akik 6/2-es győzelmi mérlegnél tartanak az NB I-ben - a második fordulóban sem szerzik meg első EL-sikerüket, mivel a favoritnak számító, legutóbb ezüstérmes Fenerbahce látogatott hozzájuk.

A szerdai meccsen a tolnaiak remekül állták a sarat, és noha egyszer elengedték ellenfelüket tíz ponttal, nem szakadtak le teljesen. A Fener végig vezetett az első húsz percben, a hazaiak legjobbja, a honosított Goree Cyesha ekkor 15 pontnál tartott.

Fordulás után ihletett formában küzdöttek a hazaiak, és a meccs során először átvették a vezetést. Óriási küzdelem zajlott a pályán, három perccel a vége előtt öt ponttal elhúzott a Szekszárd, a utolsó perc 81-81-ről indult. A mérkőzésből 16 másodperc volt hátra, amikor Victoria Vivians duplájával 85-83 állt az eredményjelzőn, Olcay Cakir egy közeli kosárral válaszolt, majd 87-87-nél jöhetett a hosszabbítás.

Az ötperces ráadás hallatlan izgalmakat és öt-öt pontot hozott, a közönség önkívületben bíztatta kedvenceit, akik négy másodperccel a dudaszó előtt 92-92-re álltak. Egy vitatott labdabirtoklást és hosszas videózást követően a magyarok indíthattak támadást, de nem jött össze a befejezés, így következett a második "túlóra".

Ebben már kevés kidolgozott támadást láthatott a publikum, a játékosok utolsó tartalékaikat mozgósítva csúsztak-másztak minden labdáért, végül a Djokics-gárda hihetetlen akaratereje érvényesült.

A fennállása első euroligás győzelmét arató Szekszárd egy hét múlva a spanyol Valenciához látogat.