Szabó Csaba megyei rendőrfőkapitány beszámolójával vette kezdetét a Tolna Megyei Közgyűlés pénteki ülése, melyből kiderült: csökkent a megyében a regisztrált bűncselekmények száma. Szó esett a megye identitást erősítő projektjéről is.
Fehérvári Tamás, a közgyűlés elnöke megköszönte Szabó Csabának a tájékoztatást, egyben a megye jó közbiztonsági helyzetéért végzett munkát. Ahogy a rendőrfőkapitány beszámolójában fogalmazott: az önkormányzatokkal és társszervekkel való együttműködés középpontjában a közös problémamegoldás áll.
A testület a megye saját, „A helyi identitás és kohézió erősítése Tolna megye 8 településének irodalmi, képzőművészeti és zene hagyományainak visszatanításával” című projektjéről szóló tájékoztatást is elfogadta. A 60 millió forintos program 2021-ig tart, célja: a Sió környéki települések (Pálfa, Sárszentlőrinc, Kölesd, Medina, Harc, Sióagárd, Szedres, Tengelic) közösségi életének jobbá tétele.
A több mint fél évszázados gyalogos-kerékpáros híd helyére egy korszerű, 80 méteres acélhíd került az M7-es autópálya velencei pihenőjénél. A műtárgy nemcsak a Budapest–Balaton kerékpáros kapcsolat egyik kulcseleme, de mérnöki megoldásaival és kivitelezésével is kiemelkedik: közbenső pillér nélkül íveli át az autópályát, miközben már a jövőbeli pályabővítés igényeit is figyelembe vették a tervezés során.