Állami ünnepünk alkalmából Magyarország köztársasági elnöke és belügyminisztere, valamint az országos rendőrfőkapitány is elismerte a megyei rendőri állomány munkáját.
A Belügyminisztériumban 2017. augusztus 17-én Kontrát Károly parlamenti államtitkár adta át a dr. Áder János köztársasági elnök által adományozott Magyar Érdemrend Lovagkeresztje katonai tagozat kitüntetést dr. Kovács Zoltán Béla r. ezredesnek, a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság rendészeti rendőrfőkapitány-helyettesének a huzamosabb időn keresztül végzett szakmai munkája, magas színvonalú felkészültsége, vezetői tapasztalata alapján.

Augusztus 20-a alkalmából Papp Károly r. altábornagy, országos rendőrfőkapitány 2017. augusztus 16-án ugyancsak elismeréseket adott át a Rendőrségi Igazgatási Központban. Dr. Pintér Sándor, Magyarország belügyminisztere a rendőrség állományában huzamosabb ideje végzett példamutató szolgálatellátása elismeréséül rendőrségi főtanácsosi címet adományozott dr. Pilisi Gábor r. ezredesnek, a Szekszárdi Rendőrkapitányság vezetőjének, valamint ny. r. ezredessé léptette elő Köllő Imre ny. r. alezredest, a Paksi Rendőrkapitányság korábbi vezetőjét.

Az Országos Rendőr-főkapitányság vezetője áldozatos és példaértékű munkája elismeréseként tárgyjutalomban részesítette Bótáné Kiss Gabriella Borbála r. alezredest, a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság Rendészeti Igazgatóság Közlekedésrendészeti Osztály kiemelt főelőadóját.



A több mint fél évszázados gyalogos-kerékpáros híd helyére egy korszerű, 80 méteres acélhíd került az M7-es autópálya velencei pihenőjénél. A műtárgy nemcsak a Budapest–Balaton kerékpáros kapcsolat egyik kulcseleme, de mérnöki megoldásaival és kivitelezésével is kiemelkedik: közbenső pillér nélkül íveli át az autópályát, miközben már a jövőbeli pályabővítés igényeit is figyelembe vették a tervezés során.