A Tolna Megyei Kormányhivatal a „Kezdő lépés a fejlődés útján” munkaerőpiaci program keretében pályázati felhívást jelentett meg, 52 Millió forintos keretösszeggel.
A Tolna Megyei Kormányhivatal a „Kezdő lépés a fejlődés útján” munkaerőpiaci program keretében a Tolna megyében telephellyel, fiókteleppel rendelkező mikro- és kisvállalkozások munkahelyteremtő beruházásainak támogatására pályázati felhívást jelentett meg, 52 Millió forintos keretösszeggel. A pályázat célja a mikro- és kisvállalkozások fejlődésének, a gazdaságban betöltött szerepének, piaci pozícióik megerősítésének, versenyképességük növelésének, valamint az új munkahelyek létrehozását eredményező beruházásoknak a támogatása.
A beruházás keretében a vállalkozások új gépek, eszközök, egyéb berendezések beszerzésre, amelynek megvalósításával legalább 1 fő, maximum 3 fő teljes munkaidőben foglalkoztatott álláskereső számára létesíthetett új munkahelyet. A pályázat benyújtásának határideje 2016. május 6-a volt.
A pályázónak vállalnia kell, hogy a beruházással létrehozott kapacitásokat, szolgáltatásokat az eredeti foglalkoztatási célnak megfelelően a beruházás befejezésétől (üzembe helyezés időpontjától) számított 3 évig - folyamatosan fenntartja és működteti, illetve a támogatással felvett munkavállalókat legalább 2 éven keresztül folyamatosan foglalkoztatja, az éves átlagos statisztikai állományi létszámát megtartva - hangsúlyozta Szűcsné dr. Füredi Szilvia főosztályvezető.
A támogatás formája vissza nem térítendő, és alaptámogatásként, a Tolna Megyei Kormányhivatal Járási Hivatalainak Foglalkoztatási Osztályain nyilvántartásban lévő kiközvetített álláskereső személy után 1,5 millió Ft/új munkahely igényelhető. Az alaptámogatáson kívül, amennyiben a beruházás kedvezményezett járásban, illetve kedvezményezett településen valósul meg, új munkahelyenként 300 ezer Ft. Így a pályázó új munkahelyenként maximum 1,8 millió Ft mértékű fajlagos támogatást igényelhet.
Határidőre 21 pályázat érkezett, a pályázatban rendelkezésre álló keretösszeget meghaladóan 82,5 M Ft támogatási összegre, 53 fő új munkahely létesítésére. Az erre tekintettel igényelt forrás-kiegészítést a Nemzetgazdasági Minisztérium biztosította. Az így rendelkezésünkre álló, 64 millió forintos pénzügyi forrásból 17 pályázót támogattunk, akik közül 10 a szekszárdi járásban, 4 a bonyhádi járásban, 2 a tamási járásban és 1 a dombóvári járásban valósítja meg a beruházást. A támogatásban részesült 17 vállalkozás közül 10 termelő, 7 szolgáltató ágazathoz tartozik, amelyek közül három kedvezményezett kistérségben található.
A kormánymegbízott kiemelte, hogy a pályázók az üzleti tervükben kellően alátámasztották a stabil piaci háttér meglétét, a tervezett foglalkoztatás megalapozottságát, a beruházás finanszírozási hátterét, és meggyőzően bemutatták a tervezett tevékenység során bevezetésre kerülő technika, technológia korszerűségét, a szolgáltatás hasznosságát.
A beruházás megvalósulását követően 41 fő regisztrált álláskereső elhelyezkedésére nyílik lehetőség a járási hivatalok kiközvetítésével, továbbá a támogatással egyúttal 132 fő munkahelymegtartását is segítjük, mivel a pályázók vállalták, hogy a meglévő létszámukat foglalkoztatják további két évig.
A beruházások keretében többek között brikettáló gép, illóolaj lepárló berendezés, targoncák, lassú jármű, fagylaltkészítő gép, fagyasztókamrák, varrógépek kerülnek beszerzésre.
(TMKH Foglalkoztatási Főosztály)
Előreláthatóan év végén adják át az év egyik legizgalmasabb hazai útépítési projektjét, az M85-ös gyorsforgalmi út zárószakaszán épülő Bécsi-dombi alagutat. Az alagút építése során a szakemberek a Mapei vízszigetelési és fényvisszaverő bevonati rendszerét használták.