Fő cél a klímaváltozásnak ellenállóbb erdők létrehozása Tolna vármegyében is.
Másfél millió facsemetét ültetett el, és 23 tonna kocsányos, kocsánytalan, illetve csertölgy makkot vetett el a Gemenci Erdő- és Vadgazdálkodási Zrt. a most zárult ültetési idényben - közölte az erdőgazdaság.
A társaság 313 hektáron végezte el a megújuló erdők ültetését. Fenntartható, úgynevezett tartamos erdőgazdálkodás alapján végzik erdősítési feladataikat, fő céljuk a klímaváltozásnak ellenállóbb, őshonos, elegyes erdők létrehozása - írták közleményükben.
Azt írták, hogy a társaság az elmúlt három évtizedben a természetvédelmi okokból az engedélyezett famennyiség 75-80 százalékát termelte ki, és több fát ültetnek, mint amennyit kitermelnek, így - ahogyan ez országosan jellemző - nő az erdősültség a Gemencen.
Kiemelték, hogy az erdészet külön figyelmet fordított az őshonos és helyi termesztésű kocsányos tölgy, fekete nyár és fehér fűz szaporítóanyagának visszaültetésére.
A több mint fél évszázados gyalogos-kerékpáros híd helyére egy korszerű, 80 méteres acélhíd került az M7-es autópálya velencei pihenőjénél. A műtárgy nemcsak a Budapest–Balaton kerékpáros kapcsolat egyik kulcseleme, de mérnöki megoldásaival és kivitelezésével is kiemelkedik: közbenső pillér nélkül íveli át az autópályát, miközben már a jövőbeli pályabővítés igényeit is figyelembe vették a tervezés során.